052-6070779

עו"ד צוואות

עו"ד צוואות

אמנם החוק לא מחייב קבלת ייעוץ משפטי או סיוע של עורך דין – אבל עו"ד צוואות הוא איש מקצוע שממלא תפקיד חיוני עבור מי שרוצה לוודא כי הצוואה אכן תשקף באופן מדויק את רצונו וערכיו. במשרד עו"ד איתמר ארנסט עורכים צוואות פרימיום באחריות ובמקצועיות מרבית.

עו"ד צוואות – סוגי הצוואות הקיימים בחוק

* צוואה בעדים – הסוג הנפוץ ביותר של הצוואות הוא צוואה בעדים. מסמך זה יכול להיכתב בכתב יד וגם להיות מודפס, חובה לציין תאריך, דרישה מהותית נוספת היא חתימה של המצווה על הצוואה בפני שני עדים בגירים (כלומר מעל גיל 18) שאינם כלולים בצוואה (וגם לא בן/בת זוג שלהם). חשוב לציין ששני העדים חייבים להיות נוכחים ביחד במועד החתימה, וגם הם עצמם חותמים על המסמך ומעידים כי המצווה חתם על צוואתו מרצונו החופשי וללא השפעה או כפייה מצד משהו אחר. צוואה זו הינה המקובלת ביותר שכן נעשתה בפני שני עדים שיכולים להעיד על מעמד החתימה שנעשה כראוי.

* צוואה בכתב יד – כפי שניתן להבין מהשם, זוהי צוואה שכולה כתובה וחתומה בכתב ידו של המצווה, לרבות התאריך. במקרה כזה אין צורך בעדים. חשוב להדגיש כי זוהי צוואה שקל יחסית לתקוף ולפסול. ישנן דרכים לחזק את אמינותה של צוואה בכתב יד, ומומלץ להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום.

* צוואה בפני רשות – צוואה הנאמרת בעל-פה או מוגשת בכתב לרשות שיפוטית: שופט, חבר בית דין דתי, רשם לענייני ירושה, רשם בית משפט או נוטריון. צוואה זו נעשית בתנאים מסוימים ועל פי הכללים הקבועים בחוק.

* צוואה בעל-פה – צוואה שאותה ניתן לערוך רק כשהאדם מרגיש כי הוא עומד למות (ולכן אין אפשרות לצוואה מסוג אחר). ישנה חובת נוכחות של שני עדים ליד מצווה, דרישה נוספת היא שהם דוברים את השפה שבה נאמרת הצוואה. בסמוך לאמירת הדברים, העדים עורכים זיכרון דברים, שמצוין בו תאריך, ובו הם מפרטים את ששמעו.  את זיכרון הדברים יש להפקיד אצל רשם הירושה וזאת בסמוך לעריכתו. אם האדם נשאר בחיים לאחר 30 יום משחלפו הנסיבות לעריכת הצווה, הצוואה בעל-פה מתבטלת תוך 30 ימים.

ניסוחים חד-משמעיים ותשומת לב לכל פרט

איכויות חיוניות נוספות של עו"ד צוואות הן תשומת לב מרבית לכל פרט, גם בהיבט הטכני וגם מבחינת המהות של הצוואה, וכן ניסוחים מדויקים שלא ישאירו מקום לפרשנות או להתנגדות. איכויות אלה מאפיינות את צוואות הפרימיום וכלל השירותים שמעניק משרד עו"ד איתמר ארנסט, אחד הוותיקים בארץ בתחום זה, ובפרט בכל הנוגע בעריכת צוואות ובהעברה בין דורית במשפחה מתוך מטרה למנוע סכסוכים מיותרים במשפחה.

עורך דין לענייני צוואה

כל אדם רוצה באופן טבעי לקבוע כיצד ייעשה שימוש בנכסים שצבר לא "רק" כשהוא בחיים אלא גם לאחר המוות. לשם כך קיימת הצוואה, ועל-מנת לוודא שהמסמך יקר הערך אכן משקף נאמנה את רצונו האמיתי של האדם נקבעו כללים רבים (בחוק הירושה, שנכנס לתוקף בשנת 1965 ומאז כמובן עודכן לא פעם). עורך דין לענייני צוואה מסייע להשתמש בכלי משפטי זה באופן מושכל ומדויק. במשרד עו"ד איתמר ארנסט הצטבר ניסיון רחב היקף בתחום, ובהתאם רמת השירותים השונים שהוא מעניק גבוהה במיוחד.

אילו שירותים מעניק עורך דין לענייני צוואה?

* ייעוץ מקיף לגבי כתיבת צוואה ליחיד – כל צוואה מחייבת תשומת לב רבה, גם לפן הטכני וגם לסוגיות מהותיות. הפן הטכני משמעותי מפני שניתן לפסול צוואה גם על סמך פגמים צורניים. הסוגיות המהותיות קריטיות לשם מימוש מלא של רצונו האמיתי של עורך הצוואה.

* עריכת צוואה הדדית – צוואות מורכבות מטבען שנועדו להבטיח גם את האינטרסים של בן/בת הזוג שנותרים בחיים, וגם של המוטבים הנוספים, לרוב הילדים.

* התנגדות לצו קיום צוואה / בקשה לביטול צו קיום צוואה – כלים משפטיים שנועדו למנוע מימוש צוואות שנכתבו תחת לחץ פסול, השפעה לא הוגנת, בכפייה או כשהאדם לא היה כשיר לכך. במקרים אלה ישנה חשיבות רבה לנימוקים מדויקים ולהוכחות לטענות, ולכן מומלץ לפנות אל עורך דין בעל ניסיון רב.

* הגנה על צוואה – שירות נוסף של עורכי דין לענייני צוואות הוא הגנה על צוואה שנעשה ניסיון לביטולה, וגם במקרה זה נדרש שילוב של רגישות ונחישות.

שירות קשוב ואחראי

כל השירותים אותם מספק עורך דין לענייני צוואה מחייבים קודם כל קשב רגיש ללקוח או ללקוחה – כדי להבין מהם האינטרסים המהותיים שלהם, על מה חשוב להם להקפיד, מהם הקווים האדומים מבחינתם ובפרט כשישנה האופציה של מאבק משפטי, ועוד. במשרד עו"ד איתמר ארנסט מקפידים על קשב מלא והתנהלות רגישה ומכבדת, ובה בעת גם על פעולה נחושה במידת הצורך. השירות נשען גם על הידע רחב היקף של עו"ד איתמר ארנסט שנכנס לנעליו הגדולות של אביו, דוד ארנסט ז"ל, שייסד את המשרד – ועושה זאת בהצלחה מזה שנים רבות.

עו"ד צוואות
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support